Informacje

Opublikowane przez bialystok w dniu

Ogólnopolski Konkurs Prawa Europejskiego ma już 16 letnią tradycję, dotychczas organizowany był on przez Grupę Lokalną naszego stowarzyszenia ELSA Słubice. W tym roku my, jako ELSA Białystok, mamy przyjemność zajmować się jego organizacją.

Konkurs dzieli się na 3 etapy:
Test internetowy oraz Quiz 1 z 15 połączony z Finałem

1) Test internetowy – odbędzie się 4 listopada, składa się on z 20 pytań z różnych gałęzi prawa europejskiego, to z niego zostanie wyłonionych 15 najlepszych uczestników, którzy zmierzą się ze sobą w Quizie 1 z 15.

2) Quiz 1 z 15 – odbędzie się 8 grudnia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, przybiera on formę analogiczną do teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, z tego etapu zostanie wyłonionych 5 uczestników, którzy zmierzą się ze sobą w ścisłym Finale.

3) Finał – ma miejsce tego samego dnia, co drugi etap konkursu (polega on na wypowiedzi ustnej), 5 uczestników wyłonionych z poprzedniego etapu będzie odpowiadać na pytania jury złożonego z ekspertów Prawa Europejskiego z całej Polski. Ich odpowiedzi będą punktowane, po czym zostaną wyłonieni zwycięzcy.

Tuż po wyłonieniu zwycięzców konkursu odbędzie się gala finałowa, na której uczestnikom zostaną przyznane atrakcyjne nagrody


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *