Opis

Ogólnopolski Konkurs Prawa Europejskiego ma już 16 letnią tradycję, dotychczas organizowany był on przez Grupę Lokalną naszego stowarzyszenia ELSA Słubice. W tym roku my, jako ELSA Białystok, mamy przyjemność zajmować się jego organizacją.

Konkurs dzieli się na 3 etapy:
Test internetowy oraz Quiz 1 z 15 połączony z Finałem

1) Test internetowy – odbędzie się 4 listopada, składa się on z 20 pytań z różnych gałęzi prawa europejskiego, to z niego zostanie wyłonionych 15 najlepszych uczestników, którzy zmierzą się ze sobą w Quizie 1 z 15.

2) Quiz 1 z 15 – odbędzie się 8 grudnia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, przybiera on formę analogiczną do teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, z tego etapu zostanie wyłonionych 5 uczestników, którzy zmierzą się ze sobą w ścisłym Finale.

3) Finał – ma miejsce tego samego dnia, co drugi etap konkursu (polega on na wypowiedzi ustnej), 5 uczestników wyłonionych z poprzedniego etapu będzie odpowiadać na pytania jury złożonego z ekspertów Prawa Europejskiego z całej Polski. Ich odpowiedzi będą punktowane, po czym zostaną wyłonieni zwycięzcy.

Tuż po wyłonieniu zwycięzców konkursu odbędzie się gala finałowa, na której uczestnikom zostaną przyznane atrakcyjne nagrody